Odchudzanie Slank

Fitness i odchudzanie

Witaminy i minerały w warzywach, owocach i... suplementach diety

Warzywa jak i owoce są świetną alternatywą przekąsek oraz źródłem niskotłuszczowego i wysokobłonnikowego pokarmu. Jednak z roku na rok, niestety, zmniejsza się ilość witamin czy minerałów w nich zawartych.

warzywa pod różną postacią

Skazani na suplementację

Jak czytamy w wywiadzie z prof. Aleksandrem Ożarowskim „Skazani na suplementację” (z miesięcznika Moje Zdrowie): - Obawiam się, że gdybyśmy chcieli uzyskać niezbędne dawki witamin i biopierwiastków ze spożywanych owoców, warzyw i zbóż, musielibyśmy je zjadać w takich ilościach, że nasz przewód pokarmowy nie podołałby temu.

Poza tym – jak czytamy dalej – musielibyśmy je jeść prosto po zerwaniu z drzewa czy wykopaniu z ziemi. Tymczasem te kupione w sklepie były najprawdopodobniej sortowane, przechowywane, transportowane i znów przechowywane w sklepie. Po przyniesieniu do domu znów je przechowujemy, potem obieramy, kroimy, gotujemy i każdą taką operacją niszczymy pewną część witamin. I tak na przykład świeży zielny groszek po ugotowaniu traci 56% witaminy C, jeśli był uprzednio mrożony – 83%, a jeśli był w puszce – 94%.

Moje podejście do suplementacji

Ja wspomagam swój organizm suplementami starannie wybranymi z ogromnego rynku tych produktów. Nasz styl życia zmienia się, a także zmienia się stopień zanieczyszczeń. Jesteśmy narażeni na zatrucie metalami ciężkimi, różnorodnymi chemikaliami i spalinami. To wszystko jest trudno uwalniane z organizmu, potrzeba do tego odpowiedniej dawki witamin, zwłaszcza witaminy C. Zdecydowanie zwiększa się zapotrzebowanie na ilość witamin i biopierwiastków w naszym pożywieniu, ponadto substancje toksyczne w środowisku zmniejszają przyswajanie ich oraz soli mineralnych. Trzeba więc spożywać ich więcej i dlatego dołożyłam do swojej diety suplementy.

Suplementy diety

Strongersi

Strongersi - aktywność dla Ciebie

Marta Stolarska - trener fitness i bodybuilding

Rafał Milczarek - pasjonat biegania

Tomasz Winnicki - trener kulturystyki i Mistrz Polski 2010

Sławomir Cypel - trener MMA i Samoobrony

Arek Kulinski - instruktor tenisa

Robert Sobczak - instruktor kulturystykiV jak Vendetta - obrońca uciśnionychKlaudia Buczek - wspinaczka sportowaRemek Księżopolskianna stępieńZostań strongersem