23 rozgrzewka i trening spalający kalorie

23 rozgrzewka i trening spalający kalorie

Czy na rozgrzewce możemy już spalać kalorie? Oczywiście, że tak!

Dla większości z nas najważniejszy jest ruch. Podczas rozgrzewki musimy pobudzić nasze całe ciało do głównego treningu. Wykonując wiele ćwiczeń już na początku dbamy nie tylko o rozciąganie, ale również o spalanie kalorii. Nie wspominając już o samym treningu, dla których głównym celem jest zrzucenie zbędnych kilogramów.

Jeśli wybierając aktywność fizyczną, by spalić zbędne kilogramy należy ułożyć sobie odpowiedni plan działania zaczynający się właśnie od samej rozgrzewki.

21 trening na mięśnie brzucha

21 trening na mięśnie brzucha

Kto z nas nie marzy o tzw. kaloryferze na brzuchu?

To dotyczy zarówno pań jak i panów. Co ważne treningi na mięśnie brzucha możemy wykonywać w domu – wystarczy kawałek miejsca w naszym mieszkaniu oraz mata czy nawet dywan. Samymi brzuszkami nic nie zdziałamy, bowiem do pracy musimy włączyć nie tylko proste mięśnie brzucha, ale również skośne mięśnie.

Należy wybrać kilka ćwiczeń i wykonywać je średnio po 20 powtórzeń. Co ważne, pomiędzy nimi możemy zrobić sobie krótką przerwę, nie dłuższą niż 2 minuty.

19 trening wyszczuplający na nogi oraz biodra

19 trening wyszczuplający na nogi oraz biodra

Ćwiczenia obejmujące nasz trening wyszczuplający na nogi oraz biodra.

Powinien być odpowiednio ułożony, by widać było efekty. Wiele osób z nadwagą uważa, że najlepiej gubi się zbędne kilogramy przy brzuchu, a trudniej jest z nogami.

O ile dobrze dobierzemy ćwiczenia tutaj również nie powinno być problemów. Wykonując je musimy zadziałać na dolne partie naszego ciała, tak by i tam przyspieszyć metabolizm.

Często są to ćwiczenia obejmujące pilates. Poza tym ważna jest systematyczność – co najmniej 3 razy w tygodniu.

135 pool dance czyli taniec zmysłów

135 pool dance czyli taniec zmysłów

Żyjąc stereotypami Pool Dance będzie nam się kojarzył głównie z tańcem na rurze.

Owszem, główną rolę odgrywa tutaj również rura. Jednak nie możemy zaliczyć tej aktywności fizycznej pod erotyczną. W Polsce od dość niedawna widoczny jest w klubach fitness, jednak z roku na rok przybywa coraz więcej chętnych. Zatem dziś możemy spokojnie powiedzieć, że to prawdziwy hit.

Ćwiczenia te łączą ze sobą wiele aspektów. Oprócz tego, że ćwiczymy wiele mięśni naszego ciała to przy tym wykonujemy prawdziwy taniec zmysłów.