50 high kick szkolenie wideo mma

50 high kick szkolenie wideo mma

Z kopnięciem high kick nie rzadko możemy się spotkać podczas walk MMA.

Mimo wszystko jest ono bardzo widowiskowe i niemal zawsze nagradzane owacjami publiczności. W kopnięciu high kick naszym celem jest głowa przeciwnika. Zatem nasza noga, a właściwie dolna część piszczela musi wykonać nie lada wyczyn, by dobrze to wykonać.

Jednak korzystając z odpowiedniego szkolenia wideo każdy prawdziwy wojownik będzie w stanie wykonać to kopnięcie dobrze technicznie, by maksymalnie oszołomić naszego przeciwnika.

 

49 middle kick mma trening wideo

49 middle kick mma trening wideo

Będąc amatorem I uprawiając takie sporty walki jak kick-boxing czy MMA nie możemy sobie pozwolić na wyjście na ring bez uprzedniego treningu.

Musimy najpierw postawić na solidne szkolenie swojej techniki, by móc w ogóle się z kimś mierzyć. Jednym z najpopularniejszych kopnięć w tych dyscyplinach sportów walki jest middle kick. Kierowane jest ono głównie na tułów naszego przeciwnika.

To mocne kopnięcie może być dla nas drogą do zwycięstwa o ile stawiamy tu również na technikę wykonania. Trening wideo pozwoli nam odpowiednio je wykonywać.

47 front kick trening wideo

47 front kick trening wideo

Jeśli ktoś miał do czynienia z jednym z najpopularniejszych sportów walki.

Jakim jest kick-boxing to z pewnością słyszał o kopnięciu frontalnym – front kick.

Ucząc się ciosów zadawanych przeciwnikowi w tym sporcie z pewnością natkniemy się na tego typu ćwiczenia, ponieważ jest to jeden z podstawowych kopnięć z tej sztuce walki. Ogólnie kick-boxing to połączenie kopnięć i boksu.

Aby wykonać go w 100% dobrze należy pamiętać o odpowiedniej technice, którą najlepiej zauważyć podczas oglądania krótkich filmików instruktażowych.

 

48 kopnięcie frontalne trening wideo

48 kopnięcie frontalne trening wideo

Uczestnicząc aktywnie w sportach walki bardzo ważną kwestią jest opanowanie techniczne wszystkich najważniejszych ruchów.

Jak wiadomo, każda walka różni się od siebie. Każdy przeciwnik ma swój styl i wymaga od nas innego planu działania.

Jeśli podczas takiej walki nasz przeciwnik cały czas nas atakuje bardzo ważne będą dla nas kontry. I tutaj pomocnym będzie dla nas znajomość kopnięcia frontalnego. Jednak tylko jego odpowiednie wykonanie może nam przynieść efekty. Atakując zazwyczaj brzuch przeciwnika musimy atak kierować głównie na jego centralną część.

 

46 trening low kick wideo 3

46 trening low kick wideo 3

Low kick zaliczane do kopnięć niskich.

Możemy wykonywać z je półdystansu, jak i dystansu. Ta ostatnia wersja znacząco różni się od pierwszej. Zazwyczaj zawodnicy są od siebie na tyle oddaleni, że nie są w stanie wykonać dość rażącego ruchu w stronę swojego przeciwnika.

Warto również dodać, że w tym momencie kopnięcie różni się od tego wykonywanego z półdystansu.

Aby odpowiednio je wykonywać warto poświęcić kilka chwil na filmik instruktażowy, dzięki któremu dowiemy się jak dobrze technicznie wykonywać ten rodzaj kopnięcia.

45 low kick trening 2

45 low kick trening 2

Low kick to jedno z najpopularniejszych czynności.

Które możemy zauważyć podczas widowiskowych walk MMA. Mamy tutaj do czynienia z kopnięciami niskimi, dość dynamicznym, które dotyczą niewielkiego odcinka nogi.

Ważne jest tu nasze umiejscowienie stopy na nodze przeciwnika – musi ona omijać m.in. kolano. Stosując w walce owe kopnięcie z pewnością nie wyeliminujemy naszego przeciwka.

Jedyne co możemy wtedy uzyskać to ustawić go sobie w odpowiedniej pozycji, by móc lepiej go zaatakować i w konsekwencji wygrać.

 

44 trening wideo kopnięcia low kick mma

44 trening wideo kopnięcia low kick mma

Traktując dość poważnie swoje treningi MMA czy samoobrony musimy przygotować się na wiele ćwiczeń.

Jednym z nich są kopnięcia. Jednym z nich jest low kick. A czym polega?

Naszym głównym celem są nogi przeciwnika. Uderzamy stopą. Musimy jednak pamiętać o wielu ważnych kwestiach, jak chociażby to, że uderzenie to musi być bardzo dynamiczne. Odpowiednia technika pozwoli nam uzyskać zadowalające rezultaty.

Jest to jednak proste ćwiczenie, które wykonuje się często na treningach MMA. Aby lepiej je sobie przyswoić warto zainwestować swój czas w niedługi filmik.

32 hammerfist cios młotkowy

32 hammerfist cios młotkowy

Cios młotkowy z ang. hammerfist. Skąd taka nazwa?

Wzięła się ona głównie od ruchu, który wykonujemy zadając go przeciwnikowi – jakbyśmy chcieli uderzyć młotkiem.

Wykonuje się go zaciśniętą pięścią. To niezwykle bardzo mocne uderzenia, które na próżno nam szukać w wielu dyscyplinach sportów walki.

Będąc fanem MMa z pewnością niejednokrotnie mogliśmy podziwiać takie umiejętności zawodników, które są stosowane w parterze. I to właściwie jeden z niewielu sportów tego typu, gdzie cios młotkowy jest akceptowany.