128 trening tenisa ziemnego dla osob początkujacych

128 trening tenisa ziemnego dla osob początkujacych

Chcąc grać niemal tak dobrze jak Agnieszka Radwańska czy Jerzy Janowicz wielu z nas zaczyna od totalnych podstaw tenisa ziemnego.

Co nas czeka na takich treningach?

Totalne podstawy, na które z biegiem czasu w ogóle nie będziemy zważać uwagi. Jedną z nich jest odpowiedni chwyt tenisowy.

Ruch naszych nadgarstków jest niezwykle ważne podczas każdego uderzenia piłki. Stąd też warto korzystać z rad instruktora, dzięki któremu szybciej będziemy mogli rozegrać prawdziwy mecz tenisa ziemnego. Jednak do tego czasu minie wiele treningów.

129 podstawy tenisa ziemnego 1

129 podstawy tenisa ziemnego 1

Tenis ziemny to doskonała forma aktywnego spędzenia czasu właściwie dla każdego z nas.

Zanim jednak zaczniemy grać w tenisa wielu instruktorów zaczyna od totalnych jego podstaw.

Nie zalicza się już tutaj wykonywanie takich czynności jak forhend. Najpierw należy poznać dany sport – jak wygląda kort tenisowy, jakie wyróżniamy nawierzchnie kortu tenisowego, z czego składa się rakieta tenisowa czy z czego złożona jest piłka tenisowa.

Mogą się to wydawać niepotrzebne, jednak na tych aspektach również opiera się gra w tenisa ziemnego.

130 tenis nauka forehand

130 tenis nauka forehand

Znając już wszystkie informacje na temat gry w tenisa warto przejść do czynności.

Zazwyczaj nauka zaczyna się od forehandu. Dla większości uczniów wydaje się to być jedną z najłatwiejszych czynności podczas grania w tenisa ziemnego. Nic bardziej mylnego. Na prawidłowe odbicie składanie się nie tylko sam ten moment, ale wiele innych aspektów. W końcu nie możemy być „sztywni” odbijając piłkę.

Ważna jest nasza postawa, nasze skupienie, wykonywany ruch podczas odbijania czy wzrok, który musi być skoncentrowany na piłce.