95 serie łączone

95 serie łączone

Serie łączone to plan treningowy przygotowany tylko i wyłącznie dla zaawansowanych już osób. Dlaczego?

Ponieważ mamy tutaj do czynienia z bardzo zaawansowaną techniką, która dotyczy treningu siłowego. Nazwa wynika z tego, że wykonujemy dwa ćwiczenia z serii jedni po drugim.

Jak dobrze wiadomo wykonując te same ćwiczenia co pewien czas przez np. dwa miesiące nasze mięśnie się do nich przyzwyczajają i nie ma mowy o lepszych efektach. Stosując serie łączone jesteśmy w stanie jeszcze bardziej intensywnie wykonywać trening.

93 superserie wideo

93 superserie wideo

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak szybko rezygnujemy z wykonywania całego treningu?

Tu nie chodzi o naszą wytrzymałość, ale czas. Zazwyczaj treningi są dla nas nudne i tracimy przez to zainteresowanie. A co powiecie na superserie? Są to szybkie, skuteczne ćwiczenia, które z pewnością nikogo nie zanudzą.

To właśnie ich największa zaleta. Idąc na siłownię możemy wykonać wszystkie najważniejsze dla nas ćwiczenia naprawdę szybko bez zbędnego przeciągania i męczenia organizmu.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia do superserii pozwolą nam się cieszyć z nienagannej sylwetki.

91 zasady weidera trening dzielony wideo

91 zasady weidera trening dzielony wideo

Z pewnością większości z nas wykonuje ćwiczenia szybko i mało dobrze technicznie. Takie treningi nie mają sensu i są stratą czasu. Aby lepiej zagospodarować czas na treningu stworzono zasady treningu dzielonego. Aby naszym mięśniom zapewnić odpowiednią ilość czasu nasze treningi będą podzielone na dwie części.

Właściwie tutaj dzielimy własne ciało na dwie grupy – najprościej jest podzielić ją na górną i dolną.

Dzięki takim zasadom Weidera możemy ćwiczyć dane mięśnie dłużej. Za tym idzie również dokładność i intensywność.